Antalis fortsetter å ekspandere internasjonalt, og oppkjøpet av Xerox' papirvirksomhet i EMEA styrker selskapets posisjon som en stor aktør innen papirdistribusjon i Europa, Afrika og India.
Antalis fortsetter å ekspandere internasjonalt, og oppkjøpet av Xerox' papirvirksomhet i EMEA styrker selskapets posisjon som en stor aktør innen papirdistribusjon i Europa, Afrika og India.
Bologne-Billancourt, 1. oktober 2024
Pressemelding
Antalis har inngått en bindende avtale om å kjøpe eiendelene i Xerox' papirvirksomhet i EMEA. Xerox distribuerer kontorpapir og digitale utskriftsmedier i mer enn 40 land i Øst-Europa, på Balkan, i Midtøsten, India og Afrika.
Antalis er allerede godt etablert i Europa, og selskapet fortsetter å utvide salget i Europa, Afrika og India. Med dette oppkjøpet vil Antalis styrke sin posisjon på markedet for kontorpapir og i det raskt voksende markedet for digitaltrykk, utvide kundebasen, tilby kundene et bredere utvalg av komplementære produkter, styrke sine strategiske partnerskap med leverandører og forbedre effektiviteten og lønnsomheten i driften.
Avtalen omfatter eksklusive markedsførings- og distribusjonsrettigheter for Xerox-merkede papirer og medier for digitaltrykk i Øst-Europa, Balkan, Midtøsten, India og Afrika. Etter oppkjøpet av Xerox' papirvirksomhet i Vest-Europa i 2013 vil Antalis nå være den eneste distributøren av Xerox-merket papir i EMEA.
Avtalen er betinget av andre vanlige sluttføringsbetingelser og konkurransegodkjenning i enkelte land.
"Selv om vår strategi fortsatt er å utvikle oss i raskt voksende land og markeder med stort potensial på områder som emballasje, vil vi alltid anerkjenne behovet for å delta i konsolideringen i vår grafiske papirsektor. Det er avgjørende for oss å opprettholde sterke posisjoner i markedene våre og å forbedre lønnsomheten i kontorpapirvirksomheten vår," sier Hervé Poncin, administrerende direktør i Antalis International.
"I Xerox' fortsatte transformasjon gjør denne transaksjonen det mulig for selskapet å tilpasse ressursene sine for å møte behovene til dagens økonomiske kjøpere og fokusere på å levere de mest innovative tjenestene og løsningene til kundene," sier David Dyas, president for Global Distribution i Xerox. "Vi takker våre dedikerte Xerox-ansatte for deres engasjement og harde arbeid gjennom årene, og vi ser frem til å følge deres fortsatte suksess."
Om Antalis
Antalis er en del av det japanske konsernet Kokusai Pulp & Paper, en verdensledende distributør av papir, emballasje og visuell kommunikasjon. Kokusai Pulp & Paper har hovedkontor i Japan og er notert på Tokyo-børsen (ISIN JP3293350009) med en omsetning på 644 milliarder JPY (ca. 4,2 milliarder EUR) i 2024. I Europa og Latin-Amerika er Antalis markedsleder innen B2B-distribusjon av papir- og emballasjeløsninger og nummer to innen distribusjon av visuelle kommunikasjonsmedier. Antalis har hovedkontor i Paris, Frankrike, og har 4 200 ansatte, over 105 distribusjonssentre og banebrytende e-handelsløsninger som betjener mer enn 100 000 kunder i 32 land.
For ytterligere informasjon, vennligst kontakt:
Gints Veckalns, Managing Director, Antalis Latvia